Zmiany, zmiany, zmiany...

• autor: batman_pl, 2014-08-20 15:23

Pierwsze spotkanie w BLS po wakacyjnej przerwie już za nieco ponad tydzień. W okresie letnim w składzie naszego zespołu zaszły pewne zawirowania.

Od 30 sierpnia rozpoczniemy ostatni etap batalii w Lidze Szóstek. Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek zajmujemy trzecie miejsce. Liderujący zespół Aptel ciężko będzie raczej dogonić. Za to do drugiej pozycji, którą zajmuje Adrenalina tracimy tylko punkcik. Przypominam, że miejsce to daje udział w barażu o awans do I Ligi.
Do walki po wakacjach przystępujemy w zmienionym składzie. Nasze szeregi opuścił Mateusz Koc, który wybrał dalsze występy pod skrzydłami Tomasza Kuradyma prowadzącego ekipę Krymaru. "Mati"  w barwach naszej drużyny w BLS wystąpił 33 razy zdobywając 21 bramek. Był jednym z ważniejszych ogniw jeśli chodzi o ofensywę. Dziękujemy za grę dla Białej i życzymy powodzenia.
Po stronie strat należy też zapisać wyjazd Tomka Fedyka, który "za chlebem" powędrował do Ełku. Mamy nadzieję, że tym razem uda mu się poukładać wszystkie sprawy służbowe i "zarobiony" wkrótce do nas wróci. Przez ostatnie dwa lata "Fedinho" uzbierał u nas 31 występów i 8 goli.
Praca była także powodem wyjazdu innego z naszych napastników - Dawida Chodnickiego. Dawid zanim znalazł się na Wyspach cztery razy pojawiał się jako gracz naszego zespołu. Nie udało mu się strzelić bramki, dlatego już od kilku miesięcy uczy się pilnie angielskiego futbolu. Jak tylko pojawią się sprzyjające okoliczności (czytaj odpowiednia ilość funciaków na koncie) to zarzeka się, że z nowymi doświadczeniami nadal będzie występował w Białej.
Z dalszej gry w BLS zrezygnował Kamil Grodecki. O powodach, które nim kierowały w podjęciu takiej, a nie innej decyzji nie będę się rozpisywał. Może nie ze wszystkimi się zgadzam, ale szanuję jego decyzję. Roli "Grodka" w tworzeniu Ateny i zespołu Białej przecenić się z pewnością nie da. Włożył w to do tej pory mnóstwo serducha za co serdecznie mu dziękuję. Takich walczaków jak on jest na amatorskich boiskach zwyczajnie bardzo mało. W samym BLS-ie Kamil zagrał dokładnie 50 spotkań notując przy tym 3 trafienia. Te liczby byłby bardziej imponujące, gdyby nie poważna kontuzja, która przyplątała się już jakiś czas temu. Z Kamilem nie rozstajemy się całkowicie bo zgodnie z jego zapowiedzią nadal będzie z nami trenował.
W okresie wiosenno-jesiennym nie możemy liczyć na Pawła Arciszewskiego, którego pochłonęła mania dwóch kółek. Paweł profesjonalnie zajął się ściganiem na rowerze i oglądać możemy go w tej chwili w cyklu Maratony Kresowe. Odnosi tam spore sukcesy wygrywając ostatnio edycję w Narewce.
Po stronie strat zapisujemy póki co także zawodników, którzy w ostatnim okresie ulegli kontuzjom. Pierwszy wykruszył się Łukasz Fieducik. Co prawda kręgosłup już trochę mu odpuścił, ale za nim dojdzie do pełnej dyspozycji upłynie jeszcze pewnie nieco czasu. Kontuzjowany jest również Adam Tomczuk. Niefortunne skręcenie stawu skokowego wyklucza go z gry na najbliższe 1,5 miesiąca.
Kontuzjowany nie jest za to Konrad Lewończuk, ale w przypadku jego osoby frekwencję na treningach bardzo mocno komplikują sprawy rodzinne oraz sędziowanie spotkań. Z Konradem jesteśmy w stałym kontakcie i jeśli tylko jego sytuacja się chociaż delikatnie zmieni to na pewno będzie użytecznym uzupełnieniem składu.
W najbliższych czasie powinna się wyjaśnić dalsza przyszłość jeśli chodzi o grę w naszym zespole Marka Stankiewicza. Oczekujemy także na powrót z Niemiec Marcina Nazara.
Na szczęście rubryka "przybyli" nie pozostaje pusta. "Po bólach i trudach" udało nam się przekonać do powrotu Daniela Michaluka. "Daniłka" zregenerował się już po kontuzji kolana i zdecydował wrócić na stare śmieci. Jak ważnym jest to dla nas zawodnik nie muszę chyba nikogo przekonywać. Solidność to jego drugie imię. Jestem pewien, że Daniel nie zawiedzie i dzięki jego grze będziemy silniejsi.
Po strażackim kształceniu wraca również student Artur Szymborewicz. To dobrze bo rywale z BLS stęsknili się za jego skrobnięciami po achillesach. Artur potrzebować będzie kilku tygodni na odzyskanie wcześniejszej dyspozycji, ale z takim zaangażowaniem jakie prezentuje na treningach przygotowania fizycznego wkrótce będzie "w gazie".
Bardzo liczymy też na bramki Karola Kozłowskiego. "Kupisz" doczekał się już końca karencji po przygodzie z Magnatem Juchnowiec i może pojawiać się na boiskach amatorskich. W swojej poprzedniej drużynie BLS - Westlandzie strzelał jak na zawołanie. Mam nadzieję, że Biała także cieszyć się będzie z jego trafień. Oczywiście na Karola możemy liczyć w ograniczonym wymiarze czasowym ponieważ podobnie jak Paweł Ariszewski "szaleje" na rowerze.
Na deser transfer "last minute". Może część z Was nawet nie wie, ale jakiś czas temu na forum BLS zamieściłem ogłoszenie, że poszukujemy zawodników do Białej. Przez dłuższy czas odzew był zerowy i kiedy już praktycznie przeszedłem nad tym do porządku dziennego przyszedł mail od Łukasza Sobeckiego, który chciał przyjść na nasz trening. Zaprezentował się na tyle dobrze, że już dziś oficjalnie mogę go oficjalnie przedstawić jako pełnoprawnego zawodnika Białej Białystok. Łukasz witamy na pokładzie! Życzymy oczywiście jak najwięcej bramek, bo tego oczekujemy od graczy ofensywnych.
Poniżej nasz pełna aktualna kadra:
Piotr Sołowianiuk (bramkarz)
Adam Tomczuk (napastnik)
Łukasz Sobecki (napastnik)
Karol Kozłowski (napastnik)
Nie wykluczam, że mogą zajść jeszcze pewne modyfikacje, ponieważ prowadzone są ciągle rozmowy z kilkoma zawodnikami, którzy mogliby dołączyć do naszej drużyny. Życzę Wszystkim pełnego zaangażowania na treningach i stuprocentowej frekwencji, oraz powodzenia w rywalizacji o pierwszy skład!