Biała Białystok - strona oficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

Vemar AdrenalinaCescom Biała Białystok
Vemar Adrenalina   Cescom Biała Białystok
2018-06-24, 08:45:00


Statystyki przedmeczowe »

Logowanie

Partnerzy

Wspierają nas:


 


 

 

 

 

 

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 59, wczoraj: 576
ogółem: 951 606

statystyki szczegółowe

Aktualności

Aptel Cup 2012

  • autor: Trener1, 2012-04-24 15:13

W tego rocznej edycji Aptel Cup zmorą naszego zespołu okazały się rzuty karne. Najpierw gorzej wykonywaliśmy karne od TST Elektrociepłowni. W konsekwencji zajęliśmy drugie miejsce w grupie IV i o awans do półfinału zmierzyliśmy się z zespołem Westland. O tym, która z  drużyn uzyska awans decydował ponownie konkurs rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry  padł bowiem wynik 1:1. I tym razem gorzej od rywala wykonywaliśmy jedenastki. Ostatecznie zakończyliśmy udział w Aptel Cup 2012 na piątym miejscu.

Zanim zmierzyliśmy się z Westlandem stoczyliśmy zacięte pojedynki w grupie IV z zespołami TST Elektrociepłownia i Top Auto.

Biała Białystok 0:0 TST Elektrociepłownia

Pierwszy mecz w grupie rozegraliśmy z TST Elektrociepłownią. Mecz miał wyrównany przebieg. O ewentualnym zwycięstwie którejś z drużyn mogła zdecydować jedna bramka. Bardzo  dobrze prezentowały się defensywne formacje obu ekip. Mimo to udało nam się przeprowadzić kilka ciekawych akcji. Grzegorz Trzpis w ciągu całego meczu próbował kilka razy "zmęczyć" bramkarza strzałami z dalszej odległości. Tomasz Czerwiński dzięki zespołowi dwukrotnie  znalazł się na czystej pozycji przed polem karnym, ale jego strzały były nie celne. Piotr  Tarasewicz po kombinacyjnej akcji zespołu znalazł się blisko bramki przeciwnika, ale nie  zdołał ostatecznie wykorzystać szansy. Podobnie Paweł Maciejczuk mając przed sobą bramkarza  nie potrafił trafić czysto w piłkę. Zawodnicy TST Elektrociepłowni także stwarzali okazje do zmiany rezultatu, przez co mecz należy zaliczyć do stojącego na dobrym poziomie.

Biała Białystok 1:0 Top Auto

Pojedynek Białej Białystok z Top Auto dostarczył kibicom sporo emocji. Dogodnych sytuacji  
bramkowych było wiele. Sam Grzegorz Trzpis mógłby zostać po tym meczu królem strzelców gdyby miał lepiej ustawiony celownik. Dobre akcje prawą stroną boiska przeprowadzał Piotr Tarasewicz. Jego akcje próbował wykańczać Artur Kępko, ale i on miał rozregulowany celownik. Mający świetny dzień Michał Żur strzelał z dystansu bardzo mocno, ale zmierzającą piłkę w  okienko bramki z najwyższym trudem wybił bramkarz. Na podobne próby decydował się także Arur Szymboreiwcz i Tomasz Czerwiński. Top Auto przeprowadzał szybkie kontry tak jak w ostatniej minucie pierwszej połowy. Wówczas napastnik z bliskiej odległości minimalnie przestrzelił.  Jedyną bramkę meczu zdobył Grzegorz Trzpis, który bezwzględnie wykorzystał prezent od bramkarza Top Auto. Po przechwyceniu niedokładnego podania Grzesiek wpadł w pole karne i  pewnym strzałem pokonał bramkarza.
Bramka dla Białej: Grzegorz Trzpis.

TST Elektrociepłownia 1:0 Top Auto

TST Elektrociepłownia podobnie jak nasz zespół miał wiele dogodnych sytuacji na wyższe  zwycięstwo z Top Auto, min. przestrzelony rzut karny. W związku z tym, że zarówno Biała Białystok jak i TST Elektrociepłownia wygrały z Top Auto 1:0 konieczne było rozegranie konkursu rzutów karnych. Ze strony Białej Białystok skutecznie wykonywali jedenastki  jedynie: Lech Maciejczuk, Kamil Koch, Grzezgorz Trzpis i z zajęcia pierwszego miejsca w grupie IV cieszyć się mogli zawodnicy TST Elektrociepłowni.
TST Elektrociepłownia - Biała Białystok - rz.k. 4:3

Biała Białystok 1:1 Westland, rz.k. 4:2
W ćwierćfinale turnieju Biała Białystok zmierzyła się z Westland. Pierwsza połowa ze strony Białej Białystok przypominała nieco "waleniem głowy w mór". Już na początku spotkania Artur Kępko posłał „bąbę” z woleja, która wylądowała na poprzeczce bramki przeciwnika. Szansy na pokonanie bramkarza szukał także Grzegorz Trzpis. Jednak to Westland wyszedł na prowadzenie. Wykorzystując gapiostwo zawodników Białej Białystok, pomocnik Westlandu pięknym strzałem tuż z za pola karnego nie dał szans brakarzowi. Bramka ustawiła spotkanie. Westland cofnął się do obrony licząc na kontrataki, natomiast Biała Białystok bez ustanie atakowała. Dogodnych  sytuacji na wyrównanie wyniku meczu nie brakowało. Westland mając sporo szczęścia we własnym polu karnym wyprowadzał bardzo groźnie kontry. Najlepszą okazję na przypieczętowanie zwycięstwa swego zespołu miał Karol Kozłowski, który po jednej z kontr minął blok defensywny Białej. Jego strzał z bliskiej odległości w niebywały sposób obronił Wojciech Szczepański. Wysiłki zespołu Białej Białystok zostały jednak wynagrodzone. Kamil Koch wyłuskał piłkę w  pobliżu własnego pola karnego i zagrał do znajdującego się w środkowej części boiska  Grezgorza Trzpisa. Rajd okazał się skuteczny. Naszego kapitana nie zdołał powstrzymać goniący go obrońca, jak również bramkarz. Chwilę później doskonałą okazję na zapewnienie zwycięstwa  Białej Białystok miał Lech Maciejczuk, który przegrał pojedynek będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Do wyłonienia półfinalisty potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Westland. Ze strony Białej Białystok skutecznie wykonywali jedenastki  jedynie: Tomasz Czerwiński, Kamil Koch.
Bramka dla Białej: Grzegorz Trzpis.

Mimo zakończenia rozgrywek w ćwierćfinale, Udział w Aptel Cup 2012 możemy uznać za udany.  Tym bardziej, że do turnieju przystąpiliśmy z jednym ofensywnym zawodnikiem, którym był  Artur Kepko. Kontuzje leczą ciągle Rafał Kępko, Marek Stankiewicz, Rafał Sosnowski więc o zdobywanie bramek nie było łatwo. Zagraliśmy za to całkiem poprawnie w defensywie (poza meczem z Ramisem), co jest na pewno budujące. Można było osiągnąć więcej, ale konkursy rzutów karnych to zawsze loteria.
 
Organizatorzy Aptel Cup stanęli z pewnością na wysokości zadania. Formuła rozgrywania turnieju jest bardzo korzystna dla uczestniczących w nim zespołów. Przede wszystkim turniej daje możliwość rozegrania sporej ilości meczów, co jest bardzo ważne w kontekście budowania formy przed rozgrywkami BLS.

Gratulujemy Jackowi Borowskiemu i Aptel Team sprawnie przeprowadzonego turnieju, a także końcowego zwycięstwa. Bardzo cenimy sobie zaproszenie do udziału w Aptel Cup 2012. Liczymy również na zaproszenie do przyszło rocznej edycji turnieju.
 
W rozgrywkach grupy IV i w ćwierćfinale zespół Białej Białystok reprezentowali:
Wojciech Szczepański, Tomasz Czerwiński, Artur Szymborewicz, Michał Żur, Grzezgorz Trzpis,  Artur Kępko, Kamil Koch, Paweł Maciejczuk, Piotr Tarasewicz (dwa mecze grupowe), Lech Maciejczuk (ćwierćfinał).

Bramki dla Białej Białystok w Aptel Cup 2012:
Grzegorz Trzpis: 5,
Artur Kępko: 1.

Asysty dla Białej Białystok w Aptel Cup 2012:
Artur Kępko: 1,
Piotr Tarasewicz: 1.

Wyniki dnia finałowego III APTEL Cup (źródło: http://aptel.futbolowo.pl/):

TST Elektrociepłownia - Biała Białystok - rz.k. 4:3
ĆWIERĆFINAŁY:
Westland - Biała Białystok - 1:1 rz.k. 4:2
Czarne Strzały - BKS Kaloryfer - 3:2
Dragon - Rekin - 1:2
TST Elektrociepłownia - Aptel - 1:5
PÓŁFINAŁY:
Westland - Czarne Strzały - 1:1, rz.k. 6:5
Rekin - Aptel - 2:2, rz.k.2:3
O 3 MIEJSCE:
Czarne Strzały - Rekin - 1:3
WIELKI FINAŁ:
Westland - Aptel - 2:5

Końcowa klasyfikacja drużynowa III APTEL Cup (źródło: http://aptel.futbolowo.pl/):

1. Aptel
2. Westland
3. Rekin
4. Czarne Strzały
5. Biała Białystok
6. BKS Kaloryfer
7. Dragon
8. TST Elektrociepłownia
9. Ramis
10. Lew Team
11. Top Auto
12. East Fox Spedycja
13. Kokon Wasilków
14. FC Białostoczek
15. Ventus Szkoła Windsurfingu
16. Browar Murza Gol.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [608]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatnie spotkanie

Top AutoCescom Biała Białystok
Top Auto 4:2 Cescom Biała Białystok
2018-06-16, 14:00:00
     
oceny zawodników »

Reklama

Tabela ligowa

Inna » Inne rozgrywki
1. Krymar Krymar 13 plus
2. Kraska Team Kraska Team 13 plus
3. Cescom Biała Białystok Cescom Biała Białystok 12 plus
4. Hurtownia Krokus Hurtownia Krokus 11 minus
5. Top Auto Top Auto 9 plus
6. Vemar Adrenalina Vemar Adrenalina 9 minus
7. Ajas Ajas 9 bz
8. Sukces Technology Group Sukces Technology Group 0 bz